Мова:

УкраїнськаEnglish

Камерний оркестр

Камерний оркестр Хмельницької обласної філармонії створено у вересні 1992 року. До його складу увійшли досвідчені музиканти і обдарована молодь.

З 2008 року оркестром керував випускник Львівської  національної музичної академії імені М. Лисенка та аспірантури по класу оперно-симфонічного диригування у відомого професора, лауреата Національної премії України  імені Т.Г. Шевченка, народного артиста України Юрія Луціва – Олександр Драган, кандидат мистецтвознавства. 

З 2016 року Камерним оркестром керує випускник Львівської  національної музичної академії імені М. Лисенка Тарас Мартиник (з 2014 року працює у Хмельницькій обласній філармонії диригентом Академічного симфонічного оркестру).  Народився 11 серпня 1982 року в місті Новояворівськ Львівської області. Музичну освіту розпочав у 10-річному віці, навчаючись грі на кларнеті. У 1997-2001 роках навчався у Львівському державному музичному училищі імені С. Людкевича по класу кларнета (педагог Мирон Мар’яш), а також по класу диригування (педагог Дарина Стефанишин). У 2001 році вступив на факультет оперно-симфонічного диригування до Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка (клас доцента Зінаїди Остафійчук), яку закінчив у 2008 році.

За роки навчання в музичній академії працював асистентом диригента студентського симфонічного оркестру, а також брав активну концертну участь з симфонічними оркестрами Львівського оперного театру та балету імені С. Крушельницької та Львівської обласної філармонії. У 2006 році став дипломантом IV Міжнародного конкурсу молодих диригентів імені В. Лютославського в м. Білосток (Польща) та І Міжнародного конкурсу диригентів імені С. Турчака. З вересня 2008 по 2014 рік працював у Донецькому національному академічному театрі опери та балету імені А. Солов'яненка на посаді диригента. Під час роботи у театрі був асистентом головного диригента при постановці опер Р. Вагнера «Летючий голландець» та Дж. Пуччіні «Турандот».

Завдячуючи професіоналізму та високій диригентській майстерності Мартиник Тарас у 2012 році був запрошений в Ізраїль для постановки та диригування балету П. Чайковського «Лебедине озеро» в різних містах країни. Є розбудовником оперного мистецтва у місті Хмельницькому та ініціатором постановки опер на сцені Хмельницької обласної філармонії.

Виступив диригентом-постановником опер Дж. Пуччіні «Тоска», Ю. Мейтуса «Украдене щастя», К. Данькевича «Назар Стодоля» та «Богдан Хмельницький», В. Губаренка «Листи кохання», оперети Й. Штрауса «Летюча миша», кантати К. Орфа «Карміна Бурана». Також на сцені філармонії був виконаний «Реквієм» В. Моцарта під орудою Т. Мартиника. У репертуарі диригента опери, балети, оперети, симфонічні та камерні твори.

У репертуарі колективу особливе місце посідають масштабні, художньо досконалі, багаточастинні композиції старовинних і сучасних авторів: А.Вівальді, Й.С. Баха, Г. Перселла, В.А. Моцарта, Г.Ф. Генделя,К. Сен-Санса, Ж. Бізе, Д. Бортнянського, М. Березовського, В.Барвінського, В.Косенка, М. Скорика, О. Козаренка, Ю. Ланюка, В. Камінського та інші.

Перебуваючи у стані постійного пошуку, проводячи активну музично-просвітницьку діяльність та популяризацію найціннішого класичного успадкування, камерний оркестр Хмельницької обласної філармонії закріпив за собою чільне місце і значення не тільки в художній культурі Хмельниччини, але й в художній культурі України.

Невеликий склад колективу камерного оркестру робить його мобільним музичним організмом, здатним вести гастрольно-концертну діяльність у найвіддаленіших куточках Хмельниччини та ряду областей України: Вінницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Львівської, Житомирської, Волинської.

Оркестр брав участь у багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалях: в Регіональному фестивалі камерної музики у м. Чернівці, фестивалі «Контрасти» у м. Львів,  гастролював  в Литві у м. Клайпеда на Міжнародному фестивалі «Klaipedos musikos pavasanis», в Польщі у м. Красно на Міжнародному фестивалі музики та у м. Сосновець  на ХІХ  музичному Міжнародному фестивалі.

Висока творча активність, постійне прагнення до вдосконалення, до знаходження нових шляхів – запорука того, що  камерний оркестр обласної філармонії  своєю натхненою працею несе слухачам радість сприймання кращих творінь класичної і сучасної музики, розкриває в них  красоту і глибину думок і почуттів.